Godło Polski

Gimnazjum im Kazimierza
Wielkiego w Stopnicy

Wybieramy szkołę

Dnia 13 marca 2018 roku na zaproszenie Dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sichowie Dużym, grupa uczniów z klas trzecich wzięła udział w „Dniach Orientacji Zawodowej”. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach kulinarno-kelnerskich na których poznawali sztukę kulinarną oraz zasady prawidłowego odżywiania. Pod nadzorem i opieką uczniów z ZSCKR samodzielnie piekli smakołyki z ciast francuskiego, jak również komponowali przepyszne koktajle, które później przy stolikach barowych konsumowali. W trakcie pobytu odwiedzili zarówno internat jak i szkołę, gdzie zobaczyli bogato wyposażone „pracownie żywienia oraz salę obsługi klienta”. W sali obsługi klienta przy nastrojowej muzyce obejrzeli pokaz kelnerski zaprezentowany przez uczennice Technikum żywienia i usług gastronomicznych. Na koniec spotkania uczniowie zostali poczęstowani przepyszną „wodzionką” oraz warzywnymi kotletami przygotowanymi na zajęciach przez uczniów ZSCKR.

Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sichowie Dużym zrobił na nich pozytywne wrażenie. Bardzo dziękujemy za zaproszenie, możliwość poznania szkoły oraz jej oferty edukacyjnej.

Pedagog szkolny

Teresa Wirecka

Możliwość komentowania jest wyłączona.